10 faktov tak zábavných, že je ťažké im uveriť

10 faktov tak zábavných, že je ťažké im uveriť

16 apríla, 2022 Off Od administrator
  1. Najvyšší súd má svoje súkromné ​​basketbalové ihrisko s úžasnou prezývkou. Na najvyššom poschodí budovy Najvyššieho súdu USA je basketbalové ihrisko

2. Existuje odborný názov pre „strach z dlhých slov“. Volá sa to „hippopotomonstrosesquippedaliofóbia“. 

3. Lov jednorožcov je v Michigane legálny. Štátna univerzita Lake Superior v Michigane ponúka licenciu na lov jednorožcov. 

4. Existuje oficiálne rozhodnutie o tom, koľko líznutí Tootsie Pop je potrebných na to, aby ste sa dostali do stredu. Oficiálne trvá 364 líznutí, aby ste sa dostali do stredu Tootsie Pop.

5. Kravy bučia s regionálnymi akcentmi.V malých populáciách, ako sú stáda, by ste sa stretli s identifikovateľnými dialektickými variáciami, ktoré sú najviac ovplyvnené bezprostrednou rovesníckou skupinou

6. Americké mesto malo 3-ročného starostu. V malom meste Dorset v Minnesote, kde sa každé dva roky vyberá nový starosta losovaním mien z klobúka, bol v roku 2015 zvolený za starostu 3-ročný Robert Tufts

7. Čína cenzurovala slovo pre „cenzúru“.

8. Kvety ako viagra. Ak dáte trochu viagry do vázy, podľa jednej štúdie uskutočnenej izraelskými a austrálskymi výskumníkmi budú kvety stáť vzpriamene o týždeň dlhšie, ako by normálne vädli.

9. Mrkva vás môže zmeniť na oranžovú. Ak jete dostatok mrkvy – asi tri veľké mrkvy denne počas niekoľkých týždňov – zvyšuje to betakarotén vo vašej krvi a môže sfarbiť vašu pokožku do oranžova.

10. Vysoké podpätky boli pôvodne pre mužov.Keď v 10. storočí prvýkrát prišli do módy topánky na vysokom opätku, boli určené pre mužov . Až v 18. storočí nosili vysoké opätky viac žien ako mužov.