10 Najpopulárnejších online hier

10 Najpopulárnejších online hier

17 apríla, 2022 Off Od administrator

Hranie hier je v  súčasnosti veľmi obľúbené. Pre niektorých je to akýsi útek z reality, alebo odreagovanie sa z každodenných problémov.  Momentálne existuje nespočetné množstvo hier, z ktorých si môžeme vyberať. Preto sa nemusíte obávať, že nenájdete hru, ktorá by vás bavila.  V tomto článku sme si pre vás pripravili rebríček najpopulárnejších online hier v roku 2022.  Poďme si ich teda predstaviť.

10. Call of duty – Warzone

Táto hra, ktorá bola uvedená na trh v marci 2020, vyvolala senzáciu medzi globálnou komunitou online hrania.Táto hra má momentálne okolo 6 miliónov aktívnych hráčov. Dostupné na všetkých najlepších herných konzolách a môžete si ho zahrať aj na úplne novom PS5.

9. Among us

Táto hra, ktorá bola uvedená na trh v roku 2018, pritiahla pozitívnu kritiku zo strany hernej komunity. Innersloth, jeden z najlepších amerických vývojárov hier, navrhol túto hru pre viacerých hráčov.

Hneď v prvom roku získala The Game Award za najlepšiu hru pre viacerých hráčov. Prvýkrát bol vydaný na platformách iOS a Android. Ale potom, čo boli svedkami jeho rastúcej popularity, vývojári ho spustili aj pre rôzne herné konzoly a online platformy.

8. Call of duty Mobile

Túto free-to-play strieľačku z pohľadu prvej osoby vyvinulo TiMi Studios v spolupráci s Activision. A od svojho prvého vydania vyvolal v hernom priemysle dobrý rozruch.A práve teraz má táto hra viac ako 15 miliónov aktívnych mesačných členov po celom svete.


7. League of legends

Jedna z najobľúbenejších hier v súčasnosti. Hráči majú úplnú kontrolu nad výberom svojich šampiónov, ktorí môžu neskôr v tejto hre bojovať s ostatnými šampiónmi. Má ohromujúci režim a úžasnú grafiku s množstvom vzrušenia na každej úrovni a každej hre. Je to akčná hra pre viacerých hráčov s RPG.

6. HearthStone

HearthStone bol malý projekt od Blizzard Entertainment na experimentálne účely, ale získal úspechy a teraz sa hral pri nedávnej príležitosti. Táto hra je o zbieraní balíčkov kariet z rôznych domov a rôznych síl. Každá z kariet sa používa na zníženie zdravia a života súpera, aby vyhral hru.

5. Counter-Strike: Global Offensive

Hra je o teroristoch a protiteroristoch, kde hráči musia rozptýliť a umiestniť bomby, splniť misie, zabezpečiť miesta, zabiť nepriateľa a strážiť rukojemníkov zobrazených na mape. Je to strieľačka pre viacerých hráčov.

4. Fortnite

Táto hra je na hráčskom zozname od roku 2017, ale v roku 2018 sa rozzúrila. A vďaka tomu stále vedie v číslach a dramatických efektoch, no popularita sa až tak neberie do úvahy, pretože boli len v chlapčenskej zóne, zatiaľ čo PUBG prijal obe pohlavia.

3. Apex legends

Pre ľudí, ktorí nie sú hráčmi PUBG a Fortnite, ale majú radi bojové hry, je to hra pre nich. Hra má šesť hráčskych tímov s tromi hráčmi v tíme, ktorý zostal na ostrove, aby ušetrili iné zdroje a zbrane, aby mohli bojovať proti iným tímom v tom čase.

2. Minecraft

Táto hra má niekoľko režimov a vďaka tomu musia používatelia prežiť a vybudovať svoj areál a mať úplnú autoritu na preberanie budov zvierat, ľudí a jedla. Je to 3D sandboxová hra bez mnohých obmedzení a umožňuje používateľom robiť, čo chcú. Jeho niekoľko režimov má režim Survival, režim dobrodružstva, kreatívny režim a režim diváka.

1. PUBG Toto je nepochybne najpopulárnejšia online hra v roku 2022. Má 100 miliónov aktívnych hráčov mesačne. Túto hru si môže dopriať až 99 hráčov naraz. Táto hra je veľmi populárna vďaka grafike a reálnej situácii, kde je priradená mapa a misia s viacerými nepriateľmi ukrytými v kríkoch. Hráči vyhrajú hru, ak prežijú situáciu a zabijú všetkých skrytých nepriateľov.