5 Najlepšie hodnotených seriálov

5 Najlepšie hodnotených seriálov

17 apríla, 2022 Off Od administrator

1. Planéta zem II.

Pokračovanie legendárnej dokumentárnej série Davida Attenborougha ponúka exkluzívne zábery života na našej planéte ako nikdy predtým. Vydajte sa spolu s ním na neprekonateľné putovanie po ostrovoch, pohoriach, púšťach aj mestách.Fascinujúci prírodovedný seriál Zázračná planéta pred desiatimi rokmi úplne zmenil spôsob, akým sa natáčajú dokumenty. Nám divákom zároveň ponúkol absolútny portrét života na Zemi. Zázračná planéta II je ambiciózny seriál s prelomovým nápadom. Prvýkrát vďaka nemu môžeme uvidieť Zem z pohľadu samotných zvierat. Na ceste džungľami, púšťami, pohoriami, ostrovmi, pastvinami a mestami objavujeme unikátne miesta výskytu najrôznejších zvieracích druhov i fascinujúce spôsoby, vďaka ktorým tu prežívajú.

2. Perníkový tatko

Perníkový tatko (angl. Breaking Bad) je americký dramatický televízny seriál vytvorený Vincom Gilliganom. Hlavnou postavou je Walter White, stredoškolský učiteľ chémie s finančnými problémami, ktorému zistia rakovinu pľúc. Aby mohol zaplatiť drahú liečbu a zabezpečiť budúcnosť svojej rodiny sa obráti na kriminálny život a začne vyrábať metamfetamín s jeho bývalým študentom Jessem Pinkmanom.[1]

Seriál vysielala americká káblová stanica AMC od 20. januára 2008 do 29. septembra 2013

Perníkový tatko je kritikmi aj divákmi považovaný za jeden z najlepších seriálov všetkých čias. Seriál získal mnoho ocenení, vrátane 16 cien Emmy, a v roku 2014 vstúpil do Guinessovej knihy rekordov ako najlepšie hodnotený seriál všetkých čias.

3. Bratstvo neohrozených

Pozoruhodný seriál Bratstvo neohrozených, rozpráva o osudoch elitnej americkej jednotky, ktorá vošla do dejín pod názvom Easy Company. Veľkolepý projekt, ku ktorého realizácii spojili svoje sily také osobnosti, ako producent Steven Spielberg a Tom Hanks (v úlohe výkonného producenta a režiséra jednej z epizód), stál 120 miliónov dolárov a slávil úspechy po celom svete. Vojenská sága o mužoch, ktorí sa prvýkrát stretli v lete roku 1942 vo výcvikovom stredisku Toccoa v štáte Georgia a rozišli sa po troch rokoch urputných bojov v Európe v lete roku 1945, mapuje celé ťaženie jednotky Easy Company. Najskôr sledujeme tvrdý výcvik nováčikov, ktorí do americkej armády vstúpili ako dobrovoľníci, a až potom si musia zvyknúť na vojenskú disciplínu.

4. Narcos

Na konci 70. rokov dvadsiateho storočia sa neslávne preslávený zločinec Pablo Escobar prvýkrát zapojil do ilegálnej výroby kokaínu. V júli 1992 sa mu podarilo utiecť z väzenia La Catedral, ktoré kolumbijská vláda postavila podľa Escobarových vlastných požiadaviek výmenou za to, že sa vzdá úradom a „odpyká” si tam trest nanajvýš päť rokov odňatia slobody. Medzitým sa Pablo Escobar stal legendárnym drogovým barónom a narkoteroristom. Drsný kriminálny seriál Narcos je inšpirovaný skutočnosťou a odohráva sa v krutom a nemilosrdnom svete kolumbisjkých drogových gangov.

5. Černobyľ

Černobyľ, päťdielna miniséria z koprodukcie spoločností HBO a Sky, rekonštruuje príbeh o jadrovej havárii z roku 1986, jednej z najhorších katastrof v histórii spôsobených človekom, a o obetiach, ktoré boli urobené pre záchranu Európy pred nepredstaviteľnou pohromou.