8 základných krokov pre správny detailing auta

8 základných krokov pre správny detailing auta

30 júna, 2022 Off Od administrator
Keď čokoľvek začínate, je často ťažké vedieť, kde začať. Detailing môže byť labyrint, existuje množstvo rôznych úrovní detailingu s množstvom rôznych techník a teórií, ale my sme tu, aby sme vám ukázali ako začať. Taktiež vám ukážeme akú autokozmetiku pri tom použiť.

Toto je náš 8 krokový program pre začiatočníkov:

Krok číslo 1: Kolesá
Vždy, vždy, vždy začnite s kolesami. Vaše kolesá sú najšpinavšou oblasťou auta, takže bude potrebné ich vopred dobre vyčistiť kvalitným čističom kolies. Budete potrebovať kefy, aby ste sa dostali na ťažko dostupné miesta, spolu so samostatnou umývacou rukavicou a vedrom, ktoré by ste použili na lak. Odporúčame prípravok Shiny Garage Monster Wheel cleaner. Veľmi účinný čistič kolies, ktorý sa zbaví akejkoľvek silnej nečistoty a ako bonus nezapácha.

Krok číslo 2: Predumývač
Vždy používajte predčistiaci prostriedok. Jeden špeciálne vyvinutý na odstránenie chrobákov a odolnej špiny. Odporúčame Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil, ktorý je obohatený o citrusové čistiace vlastnosti na bezpečné, ale efektívne zníženie cestnej špiny s výhodou šetrnosti k vrstvám vosku alebo tmelu, čo sa prejaví pri umývaní neskôr na linke. Nastriekajte ho na spodné časti auta, ako aj na všetky miesta, ktoré sú postriekané hmyzom.

Krok číslo 3: Aktívna pena
Aktívne peny pomáhajú rozkladať všetky odolné nečistoty, ako aj odstraňovať voľné častice z vozidla pred fázou fyzického kontaktného umývania. Odstránenie čo najväčšieho množstva nečistôt pred kontaktným umývaním pomôže znížiť pravdepodobnosť vzniku škvŕn vírenia na laku (väčšina vírov je spôsobená vo fáze umývania)

Krok číslo 4: Kontaktné umývanie s dvomi vedrami
Je dôležité používať kvalitný autošampón, čím sa ďalej znižuje pravdepodobnosť akéhokoľvek poškodenia alebo ľahkých škrabancov. Odporúčame autošampón Shiny Garage Sleek Premium Shampoo. Naplňte jedno vedro umývacím roztokom, druhé obyčajnou vodou. Naneste na vozidlo umývací roztok (umývanie po malých častiach zhora nadol) - Pred nanesením čerstvého umývacieho roztoku do auta opláchnite rukavicu v druhom vedre s vodou. Táto metóda zaisťuje, že neznečistíte umývací roztok a na auto vždy použijete čistú vodu.

Krok číslo 5: Dekontaminácia
Po prvé, predtým, ako niečo urobíte, musíte najskôr urobiť dekontamináciu laku. Nastriekať na lak odstraňovač hrdze Shiny Garage D-Tox, ktorý je v tejto fáze dokonalý - rozpustí akúkoľvek železnú kontamináciu, ako sú priemyselné odpady a koľajový prach, ktorý sa prilepil na lak. Ďalej budete musieť použiť rozpúšťadlo na odstraňovanie dechtu na zmäkčenie dechtu, ktorý sa môže prilepiť na farbu. Tu je dôležitým krokom opätovné umytie vozidla alebo aspoň oblastí ošetrených rozpúšťadlom, pretože rozpúšťadlá roztopia hlinené tyčinky a skutočne prekážajú v ďalšom kroku.

Krok číslo 6: Sušenie
Začnite v hornej časti vozidla a postupujte smerom nadol. Je dôležité pracovať rýchlo (aby ste sa vyhli vodným škvrnám) a zároveň dôkladne, aby ste nezanechali žiadne šmuhy z procesu sušenia. Ak vám zostanú nejaké vodné škvrny, rýchly detailer je skvelým produktom na ich následné vyčistenie.

Krok číslo 7: Voskovanie
Každá z týchto etáp je rovnako dôležitá ako druhá, ale voskovanie alebo pečatenie je práve tam v zozname, ktorý musíte urobiť. Nanesenie vrstvy vosku alebo sealantu ochráni všetku vašu doterajšiu tvrdú prácu od prvého až po ôsmy krok. Na výber máte tuhé vosky alebo tekuté vosky. My vám odporúčame syntetický tuhý vosk Soft99 New Fusso Coat 12 Months Wax, ktorý vydrží až 12 mesiacov. 

Krok číslo 8: Vonkajšie plasty a pneumatiky
Po vyčistení vašich pneumatík a plastov je teraz na rade ošetrenie. Existujú produkty, ktoré vrátia plastom ich pravú farbu, ako aj veci, ktoré zlepšia vaše pneumatiky bez toho, aby boli mastné. Napríklad oživovač plastov RRCustoms Bad Boys Tyre dressing, ktorý môžete použiť ako na plasty, tak aj na pneumatiky.