Ako dôkladne vyčistiť motorový priestor

Ako dôkladne vyčistiť motorový priestor

30 júla, 2022 Off Od administrator

Všetci dobre vieme, že čistenie auta je veľmi dôležité nie len pre jeho vzhľad, ale aj pre jeho ochranu pred rôznymi škodlivými vplyvmi. Väčšina ľudí sa venuje hlavne exteriéru auta, aby stále vyzeralo ako nové. Avšak mnoho ľudí  zabúda práve na motorový priestor, ktorý sa časom znečisťuje a tvoria sa ťažké usadeniny.

Priestory motora môžu byť extrémne komplikované, ale dobrou správou je, že v dnešnej dobe je na veľkej väčšine áut čistenie oveľa bezpečnejšie a oveľa jednoduchšie, ako si myslíte. Pravdou je, že výrobcovia automobilov navrhujú svoje motory a príslušenstvo s ohľadom na ochranu, vďaka čomu je proces detailingu oveľa jednoduchší ako v minulých rokoch.

Pri čistení motorového priestoru musíte byť dôkladní. Rozhodujúce však je, aby ste sa vyhli striekaniu vody priamo na akúkoľvek odkrytú elektriku, poistkové skrinky, batériu alebo alternátor. Tieto oblasti budú zvyčajne chránené, ale buďte opatrní.

Ako vždy začíname zhora a postupujeme dole. Prípravok Shiny Garage All Around APC riedený v pomere 1:5 je ideálny pre oblasti, ako je spodná strana kapoty a znečistené uzávery panelov. Jednoducho nastriekajte, použite detailingový štetec a opláchnite špinu.

Práca na akomkoľvek zamastenom mieste si vyžaduje naozaj ťažkého odmasťovača a tu prichádza na rad Auto Finesse Eradicate Engine Degreaser. Snáď najlepšia vec na tomto všestrannom čističi je, že môže byť zničujúci pre olej a špinu, ale je dostatočne jemný na to, aby sa dal použiť na každú časť, od plastov a gumy až po holé kovové a lakované plochy. Nastriekame ho na celý motorový priestor a necháme ho niekoľko minút pôsobiť. To zabezpečí, že začne rozkladať aj tie najodolnejšie nečistoty.

Teraz môžeme prejsť na záverečný oplach. Opäť buďte opatrní. Váš motorový priestor bude teraz bezchybne čistý.

Takže, tu máte, to je všetko. Jeden dokonalý motorový priestor s iba dvomi produktmi a to všetko za menej ako 20 minút.