Azorské ostrovy

Azorské ostrovy

17 apríla, 2022 Off Od administrator

Deväť ostrovov autonómnej oblasti Azory, portugalského súostrovia ležiaceho v Atlantiku 1500 km od pevniny, tvorí západnú hranicu EÚ. Ostrovy, ktoré sa rozprestierajú na stredoatlantickom hrebeni, kde sa stretávajú americká a euro-africká kontinentálna doska, sú výtvorom sopečných erupcií pod dnom oceánu.

Vidiecky, zelený a drsný, posiaty obielenými domami, niekedy by ste si mohli myslieť, že ste v západnom Írsku. Potom si však všimnete, aká čierna je pôda, kamenné múry sú čadičové a hory sú vlastne sopky. S miernym podnebím, dostatkom dažďa, ako aj sopečnou pôdou, v tejto bohatej záhrade rastie všetko od zemiakov po ananás, pričom hlavnými príjmami je poľnohospodárstvo a rybolov.

Azorské ostrovy sú tiež jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie veľrýb, pravidelne sa tu stretávajú vorvaňe a iné druhy veľrýb a delfínov. Pridajte k tomu vynikajúcu chôdzu a spôsob života, ktorý sa v priebehu storočí len málo zmenil, a výsledkom je jedinečná a fascinujúca cestovateľská destinácia.


Pár tipov kam sa môžete vybrať

Choďte na pozorovanie veľrýb – pozorovanie veľrýb je jedno z najlepších na svete.

Prejdite sa prístavom Horta na ostrove Faial, ktorý je známy ako zastávka pre jachty preplávajúce Atlantik, a potom si dajte pivo v Peters Café Sport, napájadle a informačnom mieste pre posádky.

Hľadajte miestne festivaly, ktoré sa po stáročia nezmenili. Všimnite si, že býci nie sú nikdy zabití (ani zranení) v miestnych býčích zápasoch.

Prejdite sa po ostrove Flores, o ktorom mnohí tvrdia, že je najkrajším ostrovom s nádhernými hortenziami.

Výstup na Ponta do Pico – špičatú sopku, ktorá dominuje panoráme ostrova Pico

Skúste navštíviť niekoľko ostrovov, pretože každý má iný charakter. Typický itinerár troch ostrovov by spájal Sao Miguel, najväčší ostrov, s Pico a Faial, ktoré sú od seba vzdialené len niekoľko kilometrov. Ak máte čas na viac ostrovov, môžete pridať Terceiru alebo Flores