Bolesť hrdla: Aký čaj si urobiť?

Bolesť hrdla: Aký čaj si urobiť?

18 apríla, 2022 Off Od administrator

Existuje mnoho možných príčin bolesti hrdla, ale jedna vec je istá – nikdy nie je vhodný čas. Medzi bolestivým prehĺtaním, suchým kašľom a škrabaním v hrdle niekedy všetko, čo chcete, je jednoduchý, prírodný liek, po ktorom môžete rýchlo siahnuť.

Pre informáciu, bolesti hrdla sú zvyčajne výsledkom bakteriálnych alebo vírusových infekcií (prechladnutie a chrípka), ktoré postihujú tkanivo v našom hrdle a spôsobujú zápal, opuch a bolesť,

Našťastie čaj môže pomôcť zmierniť nepohodlie bez ohľadu na to, aká je základná príčina. Pravdepodobne už viete, že čaje ponúkajú veľa potenciálnych zdravotných výhod, od posilnenia imunitného systému až po odvrátenie srdcových chorôb. Ukázalo sa, že čaj dokáže zázraky aj vtedy, keď vás bolí hrdlo.

Kvapaliny, ktoré prijímame ústami, sa nedostanú priamo k hlasivkám, ale skôr okolo nich prechádzajú do pažeráka. Takže horúce alebo teplé tekutiny, ako je čaj, môžu byť užitočné tým, že upokojujú sliznice hrdla a niekedy teplom alebo teplom zvyšuje prietok krvi do tkaniva.

Pridaním medu do šálky bude váš nápoj lahodnejší a upokojujúci pre vaše pulzujúce hrdlo, pretože sladidlo pokryje sliznicu v krku a upokojí vašu bolesť a zároveň minimalizuje kašeľ. Med má veľa liečivých účinkov.

Zelený čaj

Klasický zelený čaj je skvelou voľbou, keď vaše hrdlo potrebuje trochu lásky. „Výskumy ukazujú, že zelený čaj má protizápalové účinky, ktoré môžu pomôcť znížiť opuch tkaniva v hrdle,“

Čierny čaj

Čierny čaj obsahuje zlúčeniny nazývané taníny, ktoré môžu pomôcť znížiť zápal a zmierniť bolesť pri bolesti hrdla

Mätový čaj

Mätový čaj môže tiež pomôcť upokojiť bolesť hrdla. Obsahuje zlúčeninu nazývanú mentol, ktorá má protizápalové vlastnosti.

Zázvorový čaj

Pikantný zázvorový čaj môže byť tiež vaším prírodným liekom na bolesť hrdla, pretože koreň zázvoru obsahuje množstvo zlúčenín, ktoré majú protizápalové účinky.