Cristiano Ronaldo: Je riešením alebo problémom Manchestru United?

Cristiano Ronaldo: Je riešením alebo problémom Manchestru United?

17 apríla, 2022 Off Od administrator

Je Cristiano Ronaldo riešením alebo problémom  Manchestru United? Je to otázka, ktorú si ľudia kladú v okolí Old Traffordu. Momentálne má tento tím veľmi kolísavé výsledky, preto sa zvažujú všetky možnosti.

Ronaldov brilantný hetrik – klepnutie v prvom polčase, charakteristická hlavička a priamy kop z 20 yardov – zabezpečili v sobotu doma s Norwichom víťazstvo 3:2, aby si udržali nádej na miesto v budúcosezónnom šampionáte majstrov. ligy.

Jeho úsilie posunulo Portugalčana k 99 gólom v kariére Premier League a na spoločné tretie miesto v rebríčku najlepších strelcov tejto sezóny Premier League s 15 gólmi.

Je to 16. sezóna v rade, kedy Ronaldo strelil 20 alebo viac klubových gólov vo všetkých súťažiach. V tejto sezóne strelil o 12 gólov viac ako ktorýkoľvek iný hráč United.

Určite štatistiky, ktoré hovoria o tom, že 37-ročný muž je prekážkou, sú nezmyslom. Šéf Norwichu Dean Smith si to určite myslel.

„Po polčase som svojim hráčom povedal, že ak mi dáte 20 gólov a dáte mi 15 asistencií, nebudete musieť toľko tlačiť,“ povedal.

Inými slovami, pokiaľ Ronaldo podáva svoje výkony, United by sa ho mali držať.

Jeho hodnota pre tento tím United zostáva obrovská a keď Erik ten Hag prevezme manažéra podľa očakávania, je potrebné vážne porozprávať o tom, či Ronaldo zostane na Old Trafford posledný rok svojej zmluvy.

„Nakoniec to nie je moje rozhodnutie,“ povedal dočasný šéf United Ralf Rangnick. „Cristiano má zmluvu na ďalší rok. Toto bude rozhodnutie, ktoré musí prijať nový manažér spolu s predstavenstvom.“