Jednoduché spôsoby, ako zmierniť stres

Jednoduché spôsoby, ako zmierniť stres

18 apríla, 2022 Off Od administrator

Chronický stres môže spôsobiť množstvo zdravotných problémov, ako je vyčerpanie, vypadávanie vlasov, priberanie a vytváranie rôznych chorôb. Môže si  veľmi jednoducho vybrať daň na vašom tele a mysli. Je teda veľmi dôležité, aby ste sa cítili lepšie a naučili sa nové stratégie na rýchlu úľavu od stresu (okrem implementácie dlhodobých riešení, ako je terapia alebo lieky, samozrejme).

Ak ste žena, je pravdepodobné, že každodenne podstupujete viac stresu ako muži. Pretože ženy nesú väčšinu zodpovednosti za výchovu, či už ide o deti alebo starších príbuzných, a naďalej nesú väčšinu zodpovednosti aj za starostlivosť o domácnosť a tak ďalej.

V podstate je ľahké dostať sa do stresu, keď vaša rutina pozostáva z prebúdzania sa, prípravy seba a ostatných na deň, do práce, varenia večere, upratovania, cvičenia a zoznam by mohol pokračovať. (A potom to všetko zopakujte na druhý deň.) Z tohto dôvodu je pre ženy obzvlášť prospešné naučiť sa odbúravať stres a jeho následné fyziologické reakcie. Rýchla úľava od stresu môže mať významný vplyv na vaše telo aj váš mozog.

Preto vám predstavíme pár tipov pre zmiernenie vášho stresu.

1. Sústreďte sa na to, čo môžete ovládať.

2. Vyskúšajte dychové cvičenie 4-7-8.

3. Urobte si osobný deň doma a meditujte

4. Prijmite vaše problémy s chladnou hlavou

5. Snažte sa myslieť pozitívne v každej situácií

6. Cvičte každý deň aspoň 20 minút.

7. Urobte niečo, čím sa rozosmejete.

8. Prestaňte myslieť na všetky tie negatívne myšlienky.