Mini sukňa – módna voľba na jar

Mini sukňa – módna voľba na jar

27 februára, 2023 Off Od administrator

Minisukňa je jedným z najuniverzálnejších kúskov oblečenia, ktorý je ideálny na jar. K dispozícii v mnohých strihoch a štýloch, minisukňa môže byť použitá ako základ pre množstvo štylizácií, od elegantných až po každodenné. V tomto článku si rozoberieme najmódnejšie strihy minisukní na jar a povieme Vám, ako ich štylizovať.

Najmódnejšie strihy minisukní na jar

Ceruzkový strih

Ceruzkový strih je klasikou žánru, ktorá zvýrazňuje ženskú postavu a hodí sa na mnohé príležitosti. Minisukňa v tomto strihu dobre poslúži v práci, na obchodných stretnutiach alebo na rande. Dobre strihnutá ceruzková sukňa s vysokým pásom v kombinácii s košeľou alebo blúzkou môže predĺžiť nohy, zoštíhliť pás a dodať štylizácii elegantný charakter.

Skateboardová sukňa

Skateboard strih je minisukňa s rozšíreným spodkom, ktorý je veľmi ženský a dodáva ľahkosť. Poslúži v ležérnych štylizáciách, ale aj na večerné vychádzky. Vďaka svojmu strihu skateboardová sukňa dokonale zvýrazní pás a dodá ženskosť.

A-línia

Áčkový štýl, to je minisukňa, ktorá zvýrazňuje pás a jemne sa rozširuje smerom nadol, aby vytvorila jemný, ženský tvar. Pre ženy s postavou v tvare jablka môže byť tento strih skvelým riešením, pretože dodáva proporcie spodnej časti postavy. Minisukňa áčkového strihu sa skvele hodí ku košeliam, topom a blúzkam.

Rifľová minisukňa

Rifľová minisukňa je skvelou každodennou voľbou. Rifľová sukňa je vďaka svojej povrchovej úprave a materiálu ako stvorená na ležérne štylizácie. Dobre sa kombinuje s tričkom, teniskami a džínsovou bundou.

Ako štylizovať minisukňu na jar

Jedným z najmódnejších trendov tejto sezóny je oversize oblečenie. Mini sukňu sa oplatí skombinovať s veľkým svetrom, sakom alebo oversize košeľou. Takýto veľký kus oblečenia dobre kontrastuje s krátkou sukňou. No krátke čižmy sú perfektným doplnkom k minisukni na jar. Vďaka krátkemu strihu sa minisukňa hodí k členkovým čižmám s otvoreným opätkom a noseniu bez ponožiek. Klasické čierne alebo béžové členkové čižmy budú perfektným doplnkom k štylizáciám s minisukňou.

Minisukňa dostupná v mnohých strihoch a štýloch, minisukňu možno nosiť v elegantných aj ležérnych štylizáciách. Oplatí sa zvoliť strihy ceruzkové, v štýle skateboardovom alebo áčkovom, ktoré sú veľmi ženské a zdôrazňujú postavu. Elegantné mini sukne sa perfektne hodia k nadmerným štýlom, čižmám, košeliam, tričkám a ramoneskám. Vďaka tomu, že ide o veľmi všestranný kus oblečenia, minisukňa na jar nesmie chýbať v šatníku žiadnej ženy.