Nadupaný herný monitor Iiyama G-Master GB2870UHSU

Nadupaný herný monitor Iiyama G-Master GB2870UHSU

3 februára, 2023 Off Od administrator

Síce nám tvorcovia najznámejších značiek monitorov neustále ponúkajú nové modely, no stále nemáme dosť.

Všetci vášniví hráči či profi e-sport hráči vyžadujú najvyššiu kvalitu. Značka Iiyama nám ponúka monitory hneď v štyroch produktových radoch nazývaných Red Eagle, Black Hawk, Silver Crown a Gold Phoenix. My si však priblížime jeden konkrétny model G-Master GB2870UHSU s uhlopriečkou 28″

Už spomínaný model využíva LED displej IPS s rozlíšením 4K 3840 × 2160 pixelov. Ponúka obnovovaciu frekvenciu 150 Hz. Lepšie výsledky však dosiahnete pri použití rozlíšenia 144 Hz. Zaujímavosťou, ktorú musíme spomenúť je že aj keď Iiyama podporuje predovšetkým FreeSync Premium, bez problémov funguje aj s G-Sync.

Konštrukcia:

Monitor má podstavec, ktorý sa skladá z troch prvkov v tvare písmena V. Už od výroby je namontovaný a teda nastavenie a prvé osadenie monitora je o to ľahšie. Pozor však na mechanizmus zdvíhania obrazovky, je totiž zablokovaný aby pri preprave nedošlo k poškodeniu. Odporúčame túto poistku vytiahnuť až po osadení monitora na pevnú časť ako napríklad stôl. Monitor a dá otočiť aj do zvislej polohy, avšak ovládacie menu sa neotočí spolu s monitorom a teda je v takomto prípade posunuté o 90°. V konštrukcii sú aj zabudované reproduktory, ktoré však svojím výkonom nikoho neohúria.

Ovládanie:

Monitor disponuje rozsiahlou škálou možností personalizácie a teda nastavení na mieru. Bohužiaľ komplikovanému menu nepomáha ani obtiažné ovládanie.

Konektivita:

Na výber máte z dvoch hlavných portov pre prepojenie a to HDMI 2.1 alebo DisplayPort 1.4. Obidve nemajú najmenší problém so signálom až do 3840 × 2160 150p. Okrem týchto dvoch základných portov máte k dispozícií 3-porotový USB HUB 3.2 a samozrejme nesmie ani chýbať port na slúchadla.

Plusy monitora:

150 Hz, 4K rozlíšenie, univerzálne využitie, režim pivot

Mínusy monitora:

Nekvalitný zvuk, slabšie osvetlenie (jas)