Najkrajšie pláže v Európe

Najkrajšie pláže v Európe

17 apríla, 2022 Off Od administrator

Keď príde reč na letnú dovolenku, väčšina z nás sa hrnie na pláž. Či už je to pláž doma alebo v zahraničí, všetci hľadáme tie najlepšie možnosti pre náš oddych. Preto sme sa rozhodli pozrieť sa na tie najlepšie pláže, ktoré Európa ponúka.

Canal D’Amour, Sidari, Grécko

Len 36 km od hlavného mesta Korfu, Sidari je známe ako jedno z najlepších turistických letovísk tejto oblasti – v neposlednom rade kvôli svojim úžasným plážam. Obec je obklopená úžasnou krajinou a sviežou zeleňou a lesmi, čo vytvára veľmi výrazný kontrast. „Kanál lásky“ (Canal D’Amour) je idylické miesto, obklopené krásnymi zátokami a kanálmi tvorenými jedinečnými skalnými útvarmi. Vody sú rovnako vizuálne príjemné s ich kryštalickým vzhľadom, ako aj teplé počas letných mesiacov na kúpanie – len sa tejto pláži vyhnite, keď je veterno!


Pláž Santa Giulia, Korzika

S jemným bielym pieskom a akvamarínovým morom môže Santa Giulia konkurovať akejkoľvek karibskej pláži. Plytké, pokojné vody umožňujú perfektné plávanie s malými deťmi alebo pádlo na ochladenie a sú tu posiate malé oblasti útesu, kam sa môžete vydať. Návštevníci si môžu vychutnať výhľad na hory a borovice, ktoré len dokresľujú úžasnú scenériu, ktorú táto pláž ponúka. Je tu obmedzený tieň, ktorý sa rýchlo minie, takže zvážte, či si zoberiete slnečník, alebo buďte pripravení si ho prenajať!

Pláž Pregonda, Menorca, Španielsko

Pláž Pregonda na ostrove Menorca je ideálnym miestom na objavovanie. Aj keď je pláž perfektná počas leta, rovnako je tomu tak aj v mesiacoch mimo špičky, keď je pláž menej preplnená, čo vám dáva príležitosť zažiť krásu tohto miesta úplne novým spôsobom. Pregonda sa ukazuje ako jedna z najkrajších pláží na ostrove a s jemným pieskom a teplými slnečnými lúčmi po celý rok si môžete byť istí perfektnou návštevou bez ohľadu na to, či cestujete s priateľmi, rodinou alebo sami!

Playa de las Teresitas, Santa Cruz, Tenerife

Pôvodne bola táto pláž len skalami a čiernym pieskom, ale v roku 1973 bolo 270 000 ton bieleho piesku prepravených zo Západnej Sahary až do Playa de Las Teresitas, aby sa vytvorila umelá pláž. Teraz je to jedna z najobľúbenejších pláží na Kanárskych ostrovoch a je to jedna z mála pláží na Tenerife, ktoré nemajú čierny sopečný piesok, ktorým trpí väčšina Kanárskych ostrovov.