Ošetrenie exteriérových plastov na aute

Ošetrenie exteriérových plastov na aute

3 augusta, 2023 Off Od administrator

Prečo by sme sa mali venovať ošetreniu exteriérových plastov ?


Každý materiál, ako napríklad lak, koža, plasty, kov alebo aj drevo, časom podliehajú starnutiu, vyblednutiu alebo rôznemu poškodeniu. Pri automobiloch sú tieto materiály často vystavované nepriaznivým podmienkam. Naše klimatické podmienky sú niekedy nevyspytateľné. Máme tu zimu, solené cesty, prašné cesty, kyslé dažde, letné teploty presahujúce hranicu 30 stupňov a taktiež ide aj o prístup majiteľa k autu, to znamená akými prípravkami a ako často sa autu venuje a kde ho necháva stáť.

Práve ošetrenie týchto materiálov vám zaistí odolnosť voči poveternostným vplyvom, následne aj ľahšiu starostlivosť a dlhšie trvajúcu čistotu. A v neposlednom rade skvelý vzhľad.

Príprava je dôležitá
Každý materiál na ošetrenie je dôležité dôkladne pripraviť, čiže vyčistiť a v niektorých prípadoch aj odmastiť. Môžete to urobiť napríklad čističom APC (all purpose cleaner) po vhodnom nariedení. Aplikujte priamo na plastové časti v exteriéri auta a jemnou kefkou, alebo detailingovým štetcom jemne čistite povrch plastov.

Následne dôkladne odstráňte prebytočné stopy čističa, tak aby bol povrch dokonale čistý a bez nežiaducich zvyškov čističa. Môžete to urobiť napríklad kvalitným a suchým mikrovláknom. Takto pripravený povrch je možné ďalej ošetrovať.

V súčasnosti existuje množstvo prípravkov na ošetrenie exteriérových plastov. Líšia sa od značky, zloženia, ceny, kvality a podobne. My vám odporúčame tento prípravok na ošetrenie exteriérových plastov.

Je to  hlboko penetračný olej, ktorý obnovuje pôvodnú farbu a vzhľad zašlých plastov, gélových lakov, kovov a iných povrchov.

Rekapitulácia a tipy na záver pri ošetrení exteriérových plastov:
Dôkladne pripraviť povrch – vyčistiť
Odmastiť povrch – nie je podmienkou.
Dávať pozor pri kontakte s lakom.
Usušiť povrch pomocou mikrovlákna.
Aplikovať pomocou mikrovláknovej utierky alebo vhodného aplikátora.
Vyvarujte sa aplikácii na priamom slnku.
Aplikujte na chladný povrch.
Vhodné aj na ošetrenie plastových dielov v motorovom priestore.