Playstation 5 je tu!

Playstation 5 je tu!

17 apríla, 2022 Off Od administrator

S príchodom PS5 je konečne tu ďalšia generácia PlayStation. Zdá sa, že táto generácia Sony sa drží rovnakého postupu, vďaka ktorému bola PS4 taká úspešná: predávajte konzoly, ktoré dokážu hrať hry prvej strany od známych frančíz Sony, a dopĺňajte túto zostavu aj o skvelé tituly tretích strán. Mali by ste očakávať, že vo svojich hrách uvidíte lepšiu grafiku a PS5 bude tiež podporovať vysoké obnovovacie frekvencie, vďaka čomu budú hry plynulejšie (ak máte displej, ktorý tieto obnovovacie frekvencie podporuje). Navyše, vlastný SSD PS5 sľubuje, že ponúkne taký skok vpred v rýchlosti načítania, že by to mohlo zmeniť spôsob, akým sú hry navrhnuté.

Už sme skontrolovali PS5 a ukázalo sa, že konzola je celkom dobrá. Jeho nový ovládač je úžasný, hry sa načítavajú rýchlo a konzola má efektívnejšie používateľské rozhranie ako PS4. Cítili sme, že to zanechalo skvelý prvý dojem – aj keď zatiaľ nie je k dispozícii veľa skutočných hier novej generácie.

Microsoft má tiež výkonnú konzolu v Xbox Series X, ktorá sľubuje lepšiu grafiku a rýchlejšie načítavanie, a tiež predáva o niečo menej výkonnú Xbox Series S. Spoločnosť pokračuje vo vytváraní Xbox Game Pass, svojej hernej predplatiteľskej služby podobnej Netflixu. , jedna z najlepších ponúk v oblasti hrania a je jedno, či jej hry hráte na Xboxe alebo PC.

PS5 je poháňaný vlastným osemjadrovým procesorom AMD Zen 2 a vlastným GPU založeným na AMD Radeon RDNA 2, ktorý poskytne 10,28 teraflopov hrubého grafického výkonu. Konzola tiež používa variabilné frekvencie na CPU aj GPU PS5, čo by teoreticky mohlo prinútiť grafiku, aby bežala o niečo rýchlejšie ako normálne, keď CPU nebeží na maximum.

PS5 určite stojí za vyskúšanie aj keď je pomerne drahá spolu s hrami. Avšak jej cena zodpovedá kvalite.