Prečo je dôležité čistenie pneumatík a ako ich správne ošetriť

Prečo je dôležité čistenie pneumatík a ako ich správne ošetriť

28 júla, 2022 Off Od administrator

V tomto článku si povieme ako dôkladne vyčistiť pneumatiky a následne ich ošetriť. Taktiež si povieme akú autokozmetiku odporúčame použiť.

Pneumatiky sú obzvlášť náchylné na účinky špiny a UV žiarenia, ktoré spôsobujú hnednutie a prípadne praskanie povrchu. Toto (samozrejme okrem vzhľadu) je jedným z hlavných dôvodov, prečo robíme impregnáciu pneumatík, aby sme pomohli vytvoriť bariéru pred živlami.

Vec o impregnácií pneumatík je však taká, že ich vzhľad, trvanlivosť a ich účinnosť ako ochrannej vrstvy možno zlepšiť jediným jednoduchým krokom – dôkladným vyčistením pneumatík počas fázy umývania. Tým ich nielen zbavíte nečistôt, ale vytvoríte dokonalý povrch pre priľnavosť vami zvoleného dressingu.

Dobrou správou je, že čistenie je jednoduché – tu je rýchly a jednoduchý spôsob, ktorý používajú profesionáli

Pomocou tlakového čističa odstráňte uvoľnené nečistoty zo všetkých povrchov kolies a pneumatík, osobitnú pozornosť venujte bočniciam, ale nezanedbávajte ani podbehy a dezén pneumatík. Zabezpečíte tým, že produkty, ktoré použijete neskôr, budú fungovať tam, kde sú najviac potrebné.

Začnite našim kvalitným čističom pneumatík Shiny Garage Wheel & Tire Cleaner, ktorý efektívne uvoľní všetky nečistoty. Teraz je čas dať sa na čistenie pomocou našej kefy na čistenie pneumatík.

Majte na pamäti, že čím viac úsilia teraz vynaložíte, tým bude pneumatika vyzerať sviežejšie a čistejšie. Takže skutočne zapracujte kefu do bočnej steny, aby ste sa vyhli kontaktu medzi gumenou umývačkou a kolesom.

Teraz môžete špinu opláchnuť a skontrolovať bočnú stenu. Ak sa pneumatiky nečistia dlhší čas, možno budete cítiť potrebu zopakovať proces. Nikdy nezabudnite, že vaše pneumatiky nemôžu byť nikdy príliš čisté!

Poslednou úlohou, ako vždy, je ošetriť pneumatiky úpravou podľa vlastného výberu – odporúčame prípravok Shiny Garage Back2Black Polymer Tire Dressing

Nielenže dodá vašej gume nový vzhľad , ale ponúkne aj vrstvu ochrany proti živlom a UV žiareniu.