Údržba auta pred zimou

Údržba auta pred zimou

11 apríla, 2022 Off Od administrator

Blíži sa chladné počasie a preto je dôležité urobiť poriadnu údržbu auta, aby bolo technicky v poriadku a aby bolo chránené pred zlými poveternostnými podmienkami. Či už nás čaká poriadna zima so snehom alebo nie, je dôležité, aby bolo auto pripravené na 100%.  V tomto článku vám dáme pár tipov na správnu údržbu auta pred zimou.

Kontrola auta

V prvom rade je potrebné skontrolovať technický stav vozidla. Skontrolujte , či máte dostatok motorového oleja, nemrznúcu zmes do ostrekovačov, brzdnú kvapalinu atď. Ak ste ešte nevymenili letnú zmes do ostrekovačov za zimnú, je potrebné to v čas urobiť, pretože ak príde silný mráz, môže vám ľahko voda zamrznúť. Ďalej si skontrolujte, či vám svietia všetky svetlá na vozidle. Je to jeden z najdôležitejších úkonov pre údržbu, ktorý by ste mali robiť a to nie len pred zimou, ale aj pred každou jazdou. Odporúčame aj zájsť do servisu skontrolovať si fungovanie bŕzd, poprípade aj iné časti , ak si nie ste istý, či je všetko v poriadku.

Údržba interiéru auta

Údržba interiéru má taktiež  svoje opodstatnenie. Či už chcete alebo nie, každodenným nasadaním do auta nosíte rôzne nečistoty alebo blato. Preto odporúčame gumené rohože do interiéru. V zimnom období sú oveľa efektívnejšie ako obyčajné koberce, aj keď nevyzerajú najlepšie. Taktiež je dôležité pravidelné vysávanie interiéru a čistenie priestoru medzi dverami. Ak máte klimatizáciu, odporúčame ju prečistiť, pretože vďaka klimatizácií kvalitne vysušíte vzduch, pre ktorý sa vám zahmlievajú okná.

Údržba exteriéru auta

Je veľmi dôležité pripraviť exteriér auta pred zimou. Ak chcete ochrániť lak pred zlými poveternostnými podmienkami, soľou, kyslým dažďom a rôznymi nečistotami, mali by ste auto navoskovať. Odporúčame použiť tuhý vosk. Vydrží dlho a zanechá hlboký lesk. Ochráni lak pred ľadom, soľou a rôznymi nečistotami. Voskovanie je najlepšie robiť viac krát do roka, nie len pred zimou, hlavne cez prechodné obdobia. Ďalej odporúčame ošetriť disky a skontrolovať pneumatiky. Použite kvalitný čistič na disky , aby ste zabránili ďalšiemu usádzaniu nečistôt a zabránite aj korózií. Skontrolujte si kvalitu dezénu na pneumatikách. Je to dôležitý úkon pre vašu bezpečnosť na vozovke.

Nenechávajte údržbu auta pred zimou na poslednú chvíľu a zabezpečte svoje auto včas.