10 krokov ako vyčistiť svoju motorku

10 krokov ako vyčistiť svoju motorku

25 júla, 2022 Off Od administrator

Ako sa čistenie auta odlišuje od čistenia motorky? V tomto článku sa to dozviete.

Je pravda, že niektoré z najrýchlejších a najžiadanejších vozidiel na ceste majú dve kolesá namiesto štyroch a zistíte, že nejeden automobilový fanatik má tento zvláštny stroj schovaný v garáži.

Okrem toho, čo je zrejmé – dve kolesá verzus štyri – medzi nimi skutočne nie je veľký rozdiel. V skutočnosti veľká väčšina detailingových procesov, ktoré používame na autách, sa dá využiť – alebo aspoň prispôsobiť  pre akúkoľvek motorku.  Takže, ako každé auto, môžu byť umývané, dekontaminované, vylepšené, leštené alebo chránené a potom udržiavané počas akéhokoľvek ročného obdobia. Ich kľúčom je jednoducho používať opatrnosť a dobrý úsudok počas každého procesu.

Samozrejme, existuje niekoľko jemných rozdielov, bicykle nemajú interiér, takže ich sedadlá a dokonca aj ich meradlá sú navrhnuté tak, aby boli vystavené vonku, čo ich pravdepodobne robí odolnejšími a oveľa pravdepodobnejšie, že odolajú silnejším riešeniam na čistenie exteriéru ako koža alebo čalúnenie.

Je však zrejmé, že bicykle netreba podceňovať, pokiaľ ide o efektívne čistenie a konečnú úpravu. Niektorí hovoria, že detailovanie motorky je oveľa jednoduchšie ako auto, čisto kvôli veľkosti. Koniec koncov, nie je to obrovské množstvo na aplikovanie ochrany laku. Ale v skutočnosti, kde vám môžu dať viac času na niektoré oblasti, majú tendenciu uberať iným. Bicykle môžu byť oveľa zložitejšie a obsahujú oveľa viac lapačov nečistôt ako autá.

Keďže motocykle sú väčšinou viac znečistené cestnými nečistotami než automobily, potrebujete ich pravidelne čistiť.

Ako je možné vyčistiť, vylepšiť a chrániť všetko od špeciálnych superbikov až po každodenné cestovateľské motorky bez rizika poškodenia rôznych častí?

Prejdeme si 10 základných krokov čistenia motoriek.

Krok 1: Kontrola

Krok 2: Kolesá

Krok 3: Pneumatiky

Krok 4: Predumývač

Krok 5: Aktívna pena

Krok 6: Dekontaminácia

Krok 7: Kontaktné umývanie

Krok 8: Sušenie

Krok 9: Leštenie

Krok 10: Ošetrenie plastov