5 Najlepších SUV v súčasnosti

5 Najlepších SUV v súčasnosti

18 apríla, 2022 Off Od administrator

Prinášame vám zoznam tých najlepších rodinných áut na cestách – vozidlá, ktoré si poradia s cestou do školy, ako aj so zdolávaním zimných podmienok, mierne členitého terénu, výjazdov na špičku, odťahov a diaľkových cestách po diaľnici.

Ide o veľmi sporný a strategicky dôležitý segment, v ktorom sú štýl, bezpečnosť a priestor na prvom mieste pre kupujúcich a často sa vyžaduje miesto pre sedem cestujúcich.

Napriek nedostatku rozmanitosti v štýle a prístupe, je to teraz pomerne rôznorodý segment, ktorý priťahuje rôzne značky do výroby SUV. Mnohé modely sú teraz k dispozícii aj ako zdaniteľné plug-in hybridy, pretože výrobcovia sa snažia ukoristiť väčší kúsok na trhu vozových parkov, ktorý je čoraz viac zameraný na emisie. Ak sa rozhodnete pre jazdené SUV, je samozrejme potrebné pred kúpou urobiť technickú kontrolu auta a pravidelne robiť aj kvalitnú údržbu auta pre zachovanie jeho hodnoty. Preto odporúčame zaobstarať si kvalitnú autokozmetiku.

1. Audi Q5

Na takom noblesnom a dokonalom všestrannom modeli, akým je Audi Q5, je ťažké hľadať chyby, hoci mierne anodické ovládanie je to, čo zabráni tomu, aby auto skutočne oslovilo náruživých vodičov. Tento nedostatok však nezabránil modelu Q5 napodobniť predajný úspech svojho predchodcu, čo bol automobil, ktorý sa stal najpredávanejším vo svojom segmente takmer vo všetkých krajinách, v ktorých bol ponúkaný.Aj keď je Q5 drahá možnosť s dlhým zoznamom možností, je tichá, praktická a žiaduca, s vynikajúcou jazdou a materiálovou úpravou; a ak dávate prednosť svojim SUV s trochu väčším štýlom a menšou užitočnosťou, teraz je tu aj verzia Sportback so strmou strechou.

2. Land Rover Discovery Sport

Discovery Sport môže byť základným Land Roverom v ponuke autosalónov, no nechýba mu ani pohodlie či šarm.

Discovery Sport, po facelifte pre rok 2019, teraz sedí na rovnakej platforme PTA ako Range Rover Evoque, ale nestratil žiadnu z vlastností, ktoré sa nám na origináli páčili. Je stále jazdný ako mnohí jeho oponenti, poskytuje lepšiu viditeľnosť a jazdné vlastnosti 4×4 ako mnohí iní a pri jazde sa cíti skôr ako tradičné SUV, pričom sa stále ovláda pôsobivo upraveným spôsobom. Má praktický interiér – obrovským predajným bodom v tomto segmente je dostupnosť siedmich sedadiel pre tých, ktorí ich potrebujú – ktorý teraz dostal veľmi potrebný zdvih na prémiovej príťažlivosti a je tiež vybavený najnovším nastavením infotainmentu Land Rover „Pivi“.


3. BMW X3

Predtým, ako sa BMW pustilo do výroby SUV, táto myšlienka by bola na hranici smiechu – ale BMW X3 má nízku ovládateľnosť. X3 má pohonné jednotky s dostatkom sily a výkonu. Menšia ponuka dieselov môže byť trochu neprepracovaná, ale viacvalcové M40d a M40i sú rýchle a plynulé. Plug-in X3 xDrive30e PHEV nemusí dynamicky svietiť tak jasne ako jeho konvenčne poháňaní kolegovia z radu, pretože v súčasnosti ho nemožno mať s veľmi dôležitým adaptívnym M zavesením (ktoré so sebou prináša adaptívne tlmiče s hromadnou kontrolou).

4. Jaguar F-Pace

Prvé SUV Jaguar prišlo na trh s typicky dobrou ovládateľnosťou už v roku 2016, ako aj s dostatkom priestoru v kabíne a vzhľadom, ktoré ho raketovo posunulo na vrchol ponuky Jagu ako jeho najpredávanejší model, až kým ho neprekonal menší E-Pace. Existuje jeden alebo dva detaily, ktoré trochu zhoršujú celkový zážitok z jazdy, medzi nimi niektoré nevýrazné naftové štvorvalce, váhavá automatická prevodovka a mierne nervózna, hlučná jazda v určitých špecifikáciách. Jaguar však urobil veľa pre príťažlivosť auta v rámci svojho hlavného faceliftu v polovici životnosti v roku 2021, keď bol pridaný oveľa bohatší interiér a výrazne vylepšený informačno-zábavný systém a rozšírená ponuka motorov, ktorá teraz zahŕňa krútiaci šesťvalec.

5. Škoda Kodiaq

Kodiaq je naše top rodinné SUV, ktoré nepochádza od prémiového výrobcu a o nezanedbateľnú sumu podlieza aj to najlacnejšie z luxusnejšej ponuky na tomto zozname. Čo teda obetujete? Na začiatok kus prvotriednych materiálov, aj keď všetko vyzerá dobre zoskrutkované. Štyri najlepšie SUV na tomto zozname majú lepšie vyvážené ovládanie a jazdné vlastnosti ako Kodiaq, ale nie všetky ponúkajú tretí rad sedadiel.