7 Dôvodov prečo navštíviť Dubaj

7 Dôvodov prečo navštíviť Dubaj

17 apríla, 2022 Off Od administrator

Dubai nemusí byť destináciou, ktorá je v súčasnosti trendovou po celom svete, ale mala by byť povinná navštíviť ju raz za život. Dôvodov, prečo navštíviť Dubaj, môže byť viac ako 100, no sedem dôvodov stačí na to, aby ste doň chceli letieť na najbližších dovolenkách. Toto moderné, multikultúrne miesto plné aktivít ponúka svojim cestovateľom nekonečné dobrodružstvá.

1. Etnický a kultúrny mix

Dubaj je známy ako rival New York City tým, že hostí ľudí mnohých kultúr a etník. Viac ako 90 percent obyvateľov Dubaja tvoria cudzinci z celého sveta. Niektorí z nich sú turisti, no väčšinu tvoria ľudia, ktorí tam išli pracovať ako krajania. Emiráti tvoria desať percent ľavicovej populácie. Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o samotnom svete, choďte do Dubaja a nájdite tam všetky národnosti bez toho, aby ste museli prejsť dlhú cestu ďaleko od domova.

2. Púštne dobrodružstvá

Vydať sa na púštne safari je ako ísť do Ríma a nevidieť pápeža. Nemôžete premeškať príležitosť divočiny v púšti Dubaja. Prehliadky Dubajskej púšte zahŕňajú niekoľko možností pre váš odlišný vkus: búšenie dún, jazda na ťavách a hon na západ slnka v SUV.


3. Luxus

Dubaj je miestom, kde polícia jazdí na Lamborghini. Takže, ak urobíte niečo nezákonné, čo je úplne odrádzané, budete mať po vás úrady v jednom z najúžasnejších áut, s akým uvidíte políciu. Dubaj ponúka luxus, ktorý sa dá len prežiť a zažiť.Pozrime sa ako príklad na Palm Island. Ide o umelo vytvorený ostrov s niekoľkými hotelmi a sídlami, ktoré sú zachované pre bohatých ľudí, ktorí si to môžu dovoliť. Ak ste sa nikdy v živote necítili chudobní, Dubaj je mesto, ktoré vás prinúti dvakrát premýšľať o svojich veciach.

4. Jedlo ako v nebi

Jedlo je vždy na mysli každého cestovateľa, a keďže je Dubaj taký kultúrne bohatý, je veľmi pravdepodobné, že tam nájdete kuchyňu svojej domovskej krajiny. Ísť do zahraničia jesť jedlo, ktoré vždy jete doma, však nikdy nie je dobrý nápad. Mali by ste dať šancu ochutnať arabskú kuchyňu a nájsť miesta, ktoré vám vyhovujú na jedlo podľa vášho rozpočtu.

5. Panoráma a architektúra

Mrakodrapy sú jedným z divov Dubaja. Milióny turistov chodia do Dubaja len kvôli jeho panoráme a slávnej budove Burj Khalifa, dokončenej v roku 2010. Dubaj je dnes domovom budov, ktoré celý svet uznáva ako pútavé. Nad ostatnými budovami mesta žiari Burj Khalifa, tiež Marina púta pozornosť svojou najvyššou obytnou budovou na svete, ako aj Burj Al Arab, hotel v tvare plachty.

6. Vnútorné atrakcie a neobmedzené dobrodružstvá

Ak sa vám nechce zostať vonku kvôli niektorým aktivitám, môžete sa tiež rozhodnúť ísť úplne dobrodruhom do interiéru. Užite si prehliadky visutého akvária, dubajského akvária a podvodnej zoo, kde môžete vidieť všetky rôzne druhy morského života. Umelecké galérie, múzeá, kiná a mnohé ďalšie aktivity sa dajú robiť v interiéri s deťmi alebo staršími ľuďmi

7. Nakupovanie

Ak si po objavení všetkého luxusu Dubaja myslíte, že vaša peňaženka bude kričať od bolesti, mýlite sa! Napríklad elektronika je v Dubaji cenovo dostupnejšia ako na miestach ako Paríž alebo Miláno. Dubaj je známy svojimi nákupnými centrami svetovej triedy, ako je napríklad nákupné centrum Dubai Mall, ktoré má 1200 obchodov, krytú zoologickú záhradu a hotel. Bez ohľadu na to, aký je váš rozpočet: v Dubaji vždy nájdete obchod pre svoju peňaženku.