Ako ochrániť auto pred letnými horúčavami

Ako ochrániť auto pred letnými horúčavami

28 augusta, 2022 Off Od administrator

Keď teploty počas letných mesiacov stúpajú, je dôležité, aby bolo vaše vozidlo pripravené na teplo. Prevencia je najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby vaše auto fungovalo tak, ako má. Predstavujeme vám pár tipov na ochranu vášho auta počas horúceho počasia.

Čistenie auta

Pravidelné čistenie auta je veľmi dôležité a to nie len v počas leta. V lete sa  auto často zašpiní cestnými nečistotami ak chodíte napríklad na výlety. Častým umývaním auta dávate autu nie len krásny nový vzhľad, ale ho aj udržiavate v kondícií a dobrom stave. Pre dokonalé umytie vám odporúčame našu profesionálnu autokozmetiku, s ktorou jednoducho a efektívne umyjete svoje auto.

Sušenie auta

Sušenie auta po umytí vozidla je dôležité a to najmä v lete, keď kvapky vody rýchlo zaschýnajú a potom sa tvoria nechcené šmuhy a stopy po vode, ktoré je potom ťažké odstrániť. Preto odporúčame auto dôkladne usušiť ihneď po umytí kvalitným uterákom na sušenie.

Vyhýbajte sa státiu na priamom slnku

Keď hľadáte parkovacie miesto, skúste nájsť tienisté miesto alebo parkovacie miesto, ktoré je pod zemou alebo je chránené pred priamym slnečným žiarením. Chránite tým lak vášho auta.

Použite fóliu na čelné sklo

Je dobré mať po ruke fóliu na čelné sklo pre chvíle, keď sa nemôžete vyhnúť parkovaniu na slnku. Fólie na čelné sklo nielenže udržiavajú interiér vášho auta chladný, ale pomáhajú predchádzať škodlivým účinkom slnečného žiarenia na interiér vášho auta.


Skontrolujte stav autobatérie

 Horúce počasie nie je veľmi priateľské k vašej autobatérii. Nechajte svoju batériu otestovať, aby ste sa uistili, že je v dobrom stave. Kvapalina batérie sa pri horúcom počasí rýchlo vyparuje, preto sledujte kontakty batérie a utrite nahromadenú koróziu.

Udržujte tekutiny doplnené

Počas horúčav je obzvlášť dôležité kontrolovať tekutiny, pretože pomáhajú ochladzovať motor. Patrí tam motorový olej, brzdová kvapalina, prevodová kvapalina a kvapalina posilňovača riadenia. Ak je týchto tekutín málo, je ťažšie odvádzať teplo z komponentov motora.