Aston Martin DBX 707: Recenzia

Aston Martin DBX 707: Recenzia

18 apríla, 2022 Off Od administrator

Aston Martin DBX je tu s nami už niekoľko rokov a funguje celkom dobre. Stal sa najpredávanejším modelom v zostave, vyhral test CAR Giant, ktorý porazil hnusné Lamborghini Urus a Bentley Bentayga, a teraz vytvoril vylepšenú, verziu 707.

Táto verzia predstavuje zatiaľ najstatočnejšiu verziu 4,0-litrového motora V8 s dvojitým turbodúchadlom od AMG s výkonom až 697 koní (alebo 707 koní, odtiaľ názov). Nikdy predtým nebola táto verzia AMG/Aston V8 dotlačená k takémuto výkonu. V USA sú Dodge Durango Hellcat (710 k) a Jeep Grand Cherokee Trackhawk (700 k), ale v Európe je to najvýkonnejšie SUV, aké si môžete kúpiť. Ak sa rozhodnete pre čisto nové auto, dbajte hlavne na ochranu laku, pretože bude dennodenne vystavovaný nepriaznivým vplyvom z prostredia. Je potrebné nový lak pravidelne chrániť a ošetrovať pre udržanie jeho vzhľadu a kondície.

Keď v hneve položíte nohu na zem, je rýchly – samozrejme, že je – ale nie je taký rýchly, ako by ste mohli očakávať, takmer 700 koní. S väčšími turbami prichádza trochu väčšie oneskorenie (aj keď len trochu, pôsobivo), ale o to viac, toto je auto s hmotnosťou 2245 kg. Vysoký výkon sa penáša na žiarivé disky o ktoré sa musíte pravidelne starať s čistič diskov aby ostali ako nové.

Čo je pôsobivejšie, je spôsob, akým 707 zatáča. Veľký výkon a krútiaci moment sú hlavné čísla, ale práve to urobili inžinieri Aston Martin s ovládaním, ktoré je skutočným esom DBX 707

Odložte svoje pocity z rýchlych, luxusných SUV a zatlieskajte DBX za to, čím je – krátke moderné majstrovské dielo, ktoré je akosi dokonalým rodinným autom (praktické, pohodlné, priestranné, tiché) a absolútne Aston Martin. DBX je plný charakteru a pútavejší pri jazde, než sme si kedy dovolili snívať, namiesto toho, aby pošpinil odznak, ktorý nosí, v skutočnosti zažiari ešte jasnejšie. Nekontrolovateľná edícia 707 je hyperluxusné, hyperrýchle super-SUV – zatiaľ čo bežný model bude viac než pravdepodobne stačiť väčšine kupujúcich.