Bayern Mníchov končí v lige majstrov

Bayern Mníchov končí v lige majstrov

17 apríla, 2022 Off Od administrator

Bayern Mníchov vypadol z Ligy majstrov, keď zásah Samuela Chukwuezeho v 88. minúte zabezpečil pre Villarreal dramatické celkové víťazstvo 2:1.

Striedajúci Chukwueze, ktorý bol na ihrisku len štyri minúty, zakončil rýchly protiútok, keď premenil center Gerarda Morena a umlčal Allianz Arenu, keďže Bayern druhý rok po sebe vypadol vo štvrťfinále.

Skutočne, zatiaľ čo Bayern mal 45 striel a skóroval iba raz, Villarreal vsietil každým zo svojich iba dvoch pokusov na cieľ, pričom únik Chukwuezeho znamená, že bude čeliť Liverpoolu alebo Benfice len v druhom semifinále Ligy majstrov v histórií.

Villarreal si zaslúžil víťazstvo v prvom zápase, v zápase, ktorý bohužiaľ nevyhral väčším rozdielom. Šéf Bayernu Julian Nagelsmann sľúbil, že nevýrazné prejavy jeho tímu v Nemecku sa už nebudú opakovať.

Šéf Bayernu Julian Nagelsmann povedal: „Vypadli sme z Nemeckého pohára, z Ligy majstrov. Nemyslím si, že to je pre Bayern dosť dobré. Semifinále sme mali ako náš minimálny cieľ a nepodarilo sa nám ho dosiahnuť.“ Považuje sa to za jednu z mojich troch najlepších prehier.

„Stalo sa, že sme duel prehrali. Na našom dnešnom výkone ste videli emócie a dobrú taktiku, ktorú sme hrali. Od prvého zápasu to bolo úplne naopak.

„Vedeli sme, že vedia brániť. Na konci nám chýbal druhý gól. Tlak bol dobrý. Bránili sme dobre. Väčšinu zápasu sme nad nimi dominovali, ale na tom nezáleží, pretože sme vylúčení.“