BMW Alpina XB7 prichádza s výkonom 457 kW a novým vzhľadom

BMW Alpina XB7 prichádza s výkonom 457 kW a novým vzhľadom

18 apríla, 2022 Off Od administrator

Bolo len otázkou času, kedy tuningové spoločnosti dostanú do rúk odvážne vyzerajúce X7, ale domáci výrobca automobilov Alpina už ukázal, ako bude vyzerať ich iterácia s BMW Alpina XB7, ktoré prichádza s výkonom 457 kW a množstvom nových výbav.


Rovnako X7 s dizajnom delených svetlometov a ochranou laku od firmy RRCustoms Bad Boys aj najnovší výtvor, ktorý vyšiel od výrobcu Alpina, sa môže pochváliť týmto výrazným kusom predného panelu, aj keď s trochu hrubším a detailmi Alpina umiestnenými okolo luxusne veľkých SUV. Osvetlená mriežka BMW, ktorú sme videli aj na modeli i7, sa objaví aj na Alpine. Intrier je dokonalo spracovaný a na predstavenie bol ošetrený čističom interiéru.

Jedinečné 21-palcové kolesá sa dodávajú ako štandard a sú obalené pneumatikami 285/45R21, hoci Alpina údajne ponúka aj ikonické viaclúčové 23-palcové ráfiky. Aj keď je BMW Alpina XB7 z profilu oveľa nižšie ako štandardná X7, je údajne vybavené unikátnymi tlmičmi ponúkajúcimi vzduchové odpruženie s maximálnym zdvihom 40 mm. Kolesá sú najviac namáhané časti automobilu, preto by ste ich mali pravidelne kontrolovať a čistiť s kvalitným čističom diskov a čističom pneumatík.

Pod kapotou sa štandardný 4,4-litrový motor X7 s dvojitým preplňovaním V8 s mild-hybridnou technológiou posunul z pôvodných 390 kW na neuveriteľných 457 kW a ponúka krútiaci moment 800 N.m. Tento výkon a krútiaci moment sa prenáša cez osemstupňovú automatickú prevodovku, ktorá dokáže zrýchliť na 100 km/h za 4,2 sekundy a potom dosiahnuť rýchlosť 290 km/h. Veľký nárast výkonu je komplimentom nového systému riadenia motora a modernizovaného chladenia, ktoré pomáha vyrovnať sa s výhodami.

Alpina uvádza, že objednávky na vlajkové SUV začnú prijímať v septembri a ponúkať ľavostranné aj pravostranné varianty. Ďalšie podrobnosti a ceny štandardného vybavenia budú k dispozícii v priebehu mesiaca a webová stránka Alpina bude obsahovať konfigurátor pre najnovší prírastok do ich portfólia.