AMAZING SPIDERMAN

AMAZING SPIDERMAN

10 apríla, 2022 Off Od administrator

RECENZIA Spiderman – No Way Home

Čerstvá novinka od Marvel s vynikajúcim hereckým obsadením a oživením starých komixových postáv zo zlatých čias Spiderman trilógie. Na toto sme dlho čakali a komu sa, tak ako nám pošťastilo, tento filmový skvost už videl. Určite s nami bude určite súhlasiť. Spiderman No Way Home rozhodne patrí medzi TOP filmy s touto tématikou.

 

Poďme si na začiatok zopakovať zopár faktov. Réžie sa ujal John Watts a o scénar sa postarala trojica zvučných mien Chris McKennaErik SommersStan Lee. Určite Vás bude zaujímať rozpočet. Ten prekročil astronomickú čiastu 200 mil amerických dolárov, čo je v prepočte na eurá neuveriteľných 176 842 500 €. Spiderman No Way Home je najdlhším filmom od Marvelu. Svojou dĺžkou prekonal aj film ETERNALS. Film má trvá až 2 hodiny a 39 minút, zatiaľ čo ETERNALS má dĺžku 2 hodiny 37 minút. Takže i pripravte poriadnu dávku popcornu.

 

Poďme teda k samotnému filmu. Vôbec po prvýkrát vo filmovej histórií tejto komixovej postavy je odhalená jeho totožnosť svetu. Spiderman už nedokáže oddeliť svoj civilný život od života super hrdiny. Jeho najbližší sa preto razom ocitnú vo veľkom nebezpečí. V tomto okamihu do filmu pristupuje ďalšia veľmi obľúbená komixová postava Doctor Strange, ktorý v roku 2022 dostane vlastný film. Chce pomôcť Spidermanovi obnoviť jeho anonymitu. Jeho kúzlo však spôsobí v realite obrovskú trhlinu a do nášho sveta preniknú tí najmocnejší zloduchovia, ktorý kedy bojovali so Spidermanom. Peter sa preto postaví doposiaľ najväčšej výzve aká ho v živote Spidermana postretla. Ako to dopadne sa už musíte pozrieť samy….