LEGENDÁRNE FAKTY O ATLÉTOCH

LEGENDÁRNE FAKTY O ATLÉTOCH

16 apríla, 2022 Off Od administrator
 1. Historický líder homerunov v MLB Barry Bonds je jediným členom klubu 500/500 homerunov a krádeží, nehovoriac o jedinom členovi klubu 400/400 homerunov a krádeží.
 2. Obranca Siene slávy NFL Steve Young navštevoval Brigham Young University. Táto vysoká škola je pomenovaná po Brighamovi Youngovi z Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní, ktorý je zhodou okolností aj pra-pra-pra-starým otcom Steva Younga. 
 3. V roku 1935 Jesse Owens prekonal tri svetové rekordy a ďalší vyrovnal za 45 minút. Owens prekonal svetové rekordy v behu na 220 yardov, 220 yardov v nízkych prekážkach a v behu do šírky a vyrovnal svetový rekord v behu na 100 yardov.
 4. Wilt Chamberlain nikdy nefauloval v zápase basketbalovej NBA.
 5. Wrestlingová legenda Kevin Nash bol vysoko prijatý pre basketbal z Michiganu. Bol druhým najžiadanejším, za Magicom Johnsonom.
 6. Nadhadzovač Siene slávy Gaylord Perry uviedol: „Položia človeka na Mesiac skôr, ako zaútočím na homerun.“ Bolo to v roku 1963. O šesť rokov neskôr, len pár hodín po tom, čo Neil Armstrong vstúpil na mesačný povrch, zasiahol Perry prvý a jediný homerun svojej kariéry.
 7. Babe Ruth získal svoj 700. homerun baseball tým, že fanúšikovi, ktorý ho chytil, zaplatil 20 dolárov.
 8. Cal Hubbard je jedinou osobou vo futbalovej aj bejzbalovej sieni slávy.
 9. Pelé je jediným hráčom, ktorý kedy bol súčasťou troch rôznych tímov, ktoré vyhrali majstrovstvá sveta.
 10. Tiger Woods urobil svoju prvú jamku v jednom vo veku ôsmich rokov.
 11. Brett Favre, Tom Brady a Jerry Rice sú jediní hráči, ktorí odohrali viac ako 300 hier a nehrali pozíciu kickera.