Liverpool do finále FA Cupu

Liverpool do finále FA Cupu

17 apríla, 2022 Off Od administrator

Liverpool zostal na ceste k historickej štvorke, keď sa dostal do finále FA Cupu víťazstvom nad Manchestrom City vo Wembley.

Kým minulú nedeľu stretnutie klubov v Premier League bolo klasické, toto semifinále sa fakticky rozhodlo v jednostranných prvých 45 minútach, v ktorých sa zmesou nemilosrdného zakončenia a chýb Manchestru City ujal Liverpool vedenia 3:0.

Preskupený tím City sa nedokázal zotaviť, pretože Liverpool, ktorý vyhral Carabao Cup, je teraz tiež vo finále FA Cupu – rovnako ako posledné štyri zápasy Ligy majstrov, pričom je druhý v Premier League.

Manažér Manchestru City Pep Guardiola, ktorý nedokázal naštartovať Kevina de Bruyna a zranil sa Kyle Walker, dal prednosť Zackovi Steffenovi pred Edersonom v bránke, čo sa mu vypomstilo.

Gólom Ibrahima Konateho už viedol Liverpool  po deviatich minútach, keď Steffen, ktorý sa pokúšal zopakovať výkony Edersona v ligovom zápase medzi týmito dvoma klubmi, zle ovládal loptu vo svojom šesťnástkovom priestore a umožnil Sadiovi Maneovi zakončiť.

Mane porazil Steffena ostrým volejom na konci skvelej rozohrávky Liverpoolu, aby tím Jurgena Kloppa dostal do skvelého vedenia. Jack Grealish stiahol jeden gól späť na začiatku druhého polčasu a brankár Alisson dvakrát zásadne zachránil pred Gabrielom Jesusom.

Výhra Liverpoolu ich udržiava v boji o to, aby sa zapísali do histórie – keďže žiadny tím v anglickom futbale nezískal ligový titul, dve hlavné domáce pohárové súťaže a nestal sa majstrom Európy v tej istej sezóne.