Monte Carlo Masters: Novak Djokovič končí v druhom kole

Monte Carlo Masters: Novak Djokovič končí v druhom kole

17 apríla, 2022 Off Od administrator

Svetová jednotka Novak Djokovič pri svojom návrate na ATP Tour na turnaji Monte Carlo Masters šokoval porážkou od Alejandra Davidoviča Fokinu.

Djokovič hral na svojom prvom turnaji od februára po tom, čo zmeškal americký tvrdý súd pre obmedzenia týkajúce sa jeho statusu očkovania proti Covid-19.

Davidovič Fokina vyhral 6-3 6-7 (5-7) 6-1 a dostal sa do tretieho kola.

Španielsky súper Djokovičovi deväťkrát prelomil podanie.

Je to prvýkrát, čo 34-ročný Srb, ktorého posledným zápasom bola štvrťfinálová prehra v Dubaji, prehral na turnaji úvodný zápas od roku 2018.

„Toto víťazstvo je pre mňa také výnimočné, pretože som vyrastal na Nole [Djokovičovi] a som jeho veľkým fanúšikom,“ povedal svetový hráč číslo 46 Davidovič Fokina.

„Vedel som, že Nole nemá formu, pretože v tejto sezóne veľa nehral. V úvode zápasu som mal svoje šance a využil som ich.

„Keď vyhral druhý set, bolo to psychicky náročné, ale tvrdo som pracoval, aby som sa sústredil. Musel som byť pripravený na vojnu.“

Predtým Brit Dan Evans prešiel v priamych setoch okolo Francúza Benjamina Bonziho a dostal sa do druhého kola v Monte Carle.

Britská dvojka bola dominantná v prvom sete, ale druhý bol otvorenejší, Bonzi sa ujal vedenia 4-1 a Evans sa zhromaždil a vyhral 6-0 7-6 (7-4).

Vlaňajší semifinalista Evans sa v ďalšom kole stretne s Davidom Goffinom, ktorý porazil Jiřího Lehečku v priamych setoch.