New York: Mesto, ktoré nikdy nespí

New York: Mesto, ktoré nikdy nespí

17 apríla, 2022 Off Od administrator

Ak navštívite New York úplne prvýkrát, potom je dobré naplánovať si cestu tak, aby ste neprišli o nič z úžasných zážitkov v meste, ktoré nikdy nespí.

Či už plánujete krátku víkendovú návštevu, alebo máte v NYC dlhší čas, je tu toho toľko, čo môžete vidieť a robiť, že by ste nikdy nestihli všetko. Rovnako ako top turistické atrakcie, ak máte záujem o umenie alebo máte radi šport, potom je tu niekoľko ďalších aktivít, ktoré by ste mohli zaradiť do svojej návštevy.

Top turistické miesta

NYC má toľko známych pamiatok a vyhliadkových miest, že mnohé z nich budete pravdepodobne poznať, ako napríklad:

●Socha slobody

●Centrálny park

●Rockefellerovo centrum

●Empire State Building

●Times Square

●Brooklynský most

●Národný pamätník a múzeum 9/11

Toto je len niekoľko miest na preskúmanie, takže je dobré sa zoznámiť s dopravou v NYC, aby ste sa uistili, že sa ku každej môžete ľahko dostať bez toho, aby ste strácali čas strávený turistikou.

Šport

Keď navštívite USA, a ste športovým fanúšikom, môže byť zábavné sledovať šport, ktorý sa nehrá vo vašej domovskej krajine, alebo ktorý je v USA populárnejší. Napríklad bejzbal, basketbal, ľadový hokej a NFL sú všetky populárne športy v USA. Hokejový tím New York Rangers ste mohli vidieť hrať na slávnom Madison Square

Garden. Choďte sa pozrieť na New York Yankees hrať baseball na Yankee Stadium alebo sledujte New York Knicks na basketbalovom ihrisku v sezóne NBA.

Kultúra a umenie

New York je plný kultúry a je domovom niektorých z najznámejších svetových galérií. Metropolitné múzeum umenia, Múzeum umenia a dizajnu a Americké prírodovedné múzeum sú veľmi pôsobivé miesta na návštevu.

Medzi kultúrne zaujímavosti patrí New York Public Library, Metropolitan Opera House, NYC Botanical Gardens a Alice Austen House na Staten Island. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o architektúru, ako aj o mrakodrapy v New Yorku, by ste mali navštíviť Grand Central Terminal, Starú katedrálu svätého Patrika a samozrejme zblízka vidieť nádherný Brooklynský most.

Broadway je nevyhnutnosťou pre každého, kto má rád dobrú show, od muzikálov až po hry. Jednoducho nemôžete navštíviť NYC bez toho, aby ste sa zúčastnili show na Broadwayi.

Špičkové reštaurácie a jedlo, ktoré si nesmiete nechať ujsť

Mesto New York má toľko rôznych reštaurácií, že je veľmi ťažké vybrať si miesto na jedenie. Ak máte chuť na Taliana, potom by ste mali zamieriť do Little Italy (alebo sa tam len pozrieť a obzrieť). Milovníci pizze sa hrnú do Rubirosy a je tu tiež niekoľko skvelých pekární, ktoré môžete vyskúšať. Ľudia, ktorí majú chuť na sladké, môžu navštíviť pekáreň Levain pre čokoládové sušienky zoslané z čokoládového neba alebo si zájsť na palacinky do Clinton St. Baking Co.

Ak plánujete v blízkej budúcnosti navštíviť New York, uistite sa, že máte ESTA do New Yorku. Každý, kto cestuje do USA, potrebuje vízum ako cestovné povolenie a občania Spojeného kráľovstva môžu jednoducho požiadať o ESTA pre cestovný ruch.