Ohúrte priateľov na večeri. Tu je 10 zábavných faktov

Ohúrte priateľov na večeri. Tu je 10 zábavných faktov

16 apríla, 2022 Off Od administrator
  1. Avokádo je ovocie, nie zelenina. Technicky sa považujú za jednosemenné bobule, verte tomu alebo nie.
  2. Eiffelova veža môže byť počas leta o 15 cm vyššia, vďaka tepelnej rozťažnosti sa železo zahrieva, častice získavajú kinetickú energiu a zaberajú viac miesta.
  3. Austrália je širšia ako Mesiac. Mesiac má priemer 3400 km, zatiaľ čo priemer Austrálie od východu na západ je takmer 4000 km.
  4. Ľudské zuby sú jedinou časťou tela, ktorá sa nedokáže sama vyliečiť. Zuby sú potiahnuté sklovinou, ktorá nie je živým tkanivom.
  5. Srdce krevety sa nachádza v jej hlave . Majú tiež otvorený obehový systém, čo znamená, že nemajú žiadne tepny a ich orgány plávajú priamo v krvi.
  6. Ľudia sú v sprche kreatívnejší. Keď si dáme teplú sprchu, zažijeme zvýšený tok dopamínu , ktorý nás robí kreatívnejšími.
  7. Prvé lietadlo letelo 17. decembra 1903. Wilbur a Orville Wrightovci uskutočnili štyri krátke lety v Kitty Hawk v Severnej Karolíne s ich prvým motorovým lietadlom, známym ako prvé lietadlo.
  8. Venuša je jediná planéta, ktorá sa otáča v smere hodinových ručičiek. Obieha okolo Slnka raz za 225 pozemských dní, ale otáča sa v smere hodinových ručičiek raz za 243 dní.
  9. Španielska hymna nemá slová. „Marcha Real“ je jednou z iba štyroch národných hymien na svete (spolu s hymnami Bosny a Hercegoviny, Kosova a San Marína), ktorá nemá žiadne oficiálne texty.
  10. Holuby vedia rozlíšiť medzi Picassom a Monetom. Čo?! Štúdia z roku 1995 ukazuje, že vtáky dokážu rozlišovať medzi týmito dvoma umelcami.