Prečo sú automatické autoumyvárky nebezpečné

Prečo sú automatické autoumyvárky nebezpečné

5 novembra, 2022 Off Od administrator

Automatické autoumyvárky sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Využíva ich mnoho ľudí, pretože nemusia vynaložiť na umytie auta žiadnu námahu a taktiež šetria čas. Avšak stále sa nájdu nadšenci detailingu, ktorých baví ručné čistenie auta. Ale sú tieto umyvárky pre vaše auto bezpečné? To sa dozviete v tomto článku.

Prejdeme rovno k veci a povieme vám, že automatické autoumyvárky môžu byť veľmi nebezpečné pre vaše auto. Napriek svojej pohodlnosti vám narobia viac škody ako úžitku. Sú navrhnuté tak, aby využívali už použitú vodu na umývanie, čiže ju recyklujú. To môže mať za následok poškriabanie laku alebo iného povrchu na vašom aute s drobnými čiastočkami piesku alebo kamienkov s použitej vody. Čistiace systémy sú síce navrhnuté tak, aby sa zbavili všetkých nečistôt, no nemusí to byť pravda. Vždy sa môže stať, že stroj vynechá nejaké miesto na aute, alebo ho skrátka nezbaví nečistôť úplne na 100%.

Cieľom týchto umývariek je maximalizovať zisk pomocou minimalizovania nákladov. Čiže sa snažia používať tú najlacnejšiu chémiu, ktorá je často nekvalitná a môže spôsobiť aj nemalé škody. Aj keď auto bude vyzerať na prvý pohľad čisté, časom sa zložky chémie môžu objavovať na aute napríklad v podobe korózie. V prípade, že sa vám už začala tvoriť hrdza, odporúčame okamžite použiť kvalitný odstraňovač hrdze, aby ste predišli jej rozširovaniu.

Tieto umývarky používajú na čistenie rotačné kefy, ktoré sa otierajú o auto, aby sa zbavili nečistôt. Ak sú kefy príliš agresívne, môžu vám zanechať aj drobné škrabance na laku.

Čerstvo umyté auto je dôležité dôkladne vysušiť. Ohriaty vzduch, ktorý sa používa na sušenie v týchto umyvárkach často krát nestačí. Ak ostane auto na niektorých častiach mokré a pôjde na cestu, môžu sa vytváráť stopy po vode a šmuhy, ktoré sa potom ťažko odstraňujú.

Ak to zhrnieme, umývanie auta v tejto umyvárke neodporúčame. Zaobstarajte si kvalitnú autokozmetiku od overených značiek, nájdite si trochu času a umyte svoje auto bezpečne bez akéhokoľvek poškodenia.