The Batman: Recenzia

The Batman: Recenzia

17 apríla, 2022 Off Od administrator

Batman“ nie je film o superhrdinoch. Nie naozaj. Sú tam všetky ozdoby: Batmobil, odolný oblek, pomôcky s láskavým dovolením dôveryhodného komorníka Alfreda. A samozrejme, v strede je samotný Batman zadumaný, mučený, hľadajúci svoj vlastný spôsob nočnej spravodlivosti v meste Gotham, ktoré sa rúti do skazy a rozkladu. uvidíte aj nadupaný Batmobil s čiernym matným lakom s tuhým voskom.

Ale v Reevesových sebavedomých rukách je všetko úchvatne živé a nové. Ako režisér a spoluscenárista vzal to, čo by sa mohlo zdať ako známy príbeh, a urobil to epické, dokonca operné. Jeho „Batman“ sa viac podobá drsnej kriminálnej dráme zo 70. rokov než vzletnému trháku. Svojou kinetickou, nepredvídateľnou akciou pripomína filmy ako „The Warriors“, ako aj jeden z najväčších zo všetkých v tomto žánri, „The French Connection“. A so sériou významných vrážd, ktoré poháňajú sprisahanie, sa niekedy zdá, ako keby Zodiac vrah terorizoval obyvateľov Gothamu.

A s Robertom Pattinsonom, ktorý preberá úlohu Brucea Wayna, máme herca, ktorý je nielen pripravený, ale aj hladný preskúmať podivné temné inštinkty tejto postavy. Ale v noci môžete vidieť zhon, ktorý dostáva, keď sa vrhá dovnútra a vykonáva svoju verziu pomsty, dokonca aj pod temnou výbavou a čiernymi očami.

Ešte viac ako Christian Bale v tejto úlohe je Pattinson taký zručný v tom, aby jeho krásne, hranaté črty pôsobili znepokojivo. Takže keď prvýkrát špehuje neuveriteľne sexi Zoe Kravitzovú v úlohe Seliny Kyleovej, ktorá sa vkráda do svojej koženej motorkárskej výstroje a šmýka sa po požiarnom schodisku v jej vlastnej honbe za nočnou spravodlivosťou, v jeho očiach sa objaví nezameniteľný záblesk náboja: Ooh. Je to šialenec ako ja.

Aj keď je tento film veľmi dlhý, nebudete sa pri ňom nudiť. Je to najtemnejší batman, aký bol doteraz natočený.