Všetko, čo potrebujete vedieť o silovom tréningu na chudnutie

Všetko, čo potrebujete vedieť o silovom tréningu na chudnutie

18 apríla, 2022 Off Od administrator

Už vás nebaví behať kilometre na bežiacom páse a stále nedosahujete svoje ciele v posilňovni? Nie ste sami. Kardio bolo zvykom ako schudnúť a zároveň získať kondíciu. Keď však sociálne médiá (a dokonca aj vládne organizácie) začali meniť svoj postoj k tomu, čo znamená byť aktívny, ľudia sa namiesto toho začali venovať dvíhaniu činiek.

Najlepšie na tom je, že na začiatok nemusíte ani chodiť do posilňovne. S trochou priestoru navyše a sadou činiek môžete okamžite začať doma a dosahovať úplne nové osobné maximá.

Ste pripravení ponoriť sa do základov? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o silovom tréningu na chudnutie, od toho, ako to funguje, až po to, ako začať.

Zatiaľ čo kardio má veľa výhod, zdvíhanie závažia môže pomôcť vybudovať svaly, posilniť vaše kosti a ďalšie. Staršie teórie za chudnutím zdôrazňovali veľa kardia a menej jedla. S týmto druhom plánu hladina kortizolu vo vašom tele – (stresového hormónu, ktorý reguluje váš metabolizmus – raketovo stúpa. Ale v skutočnosti sa táto stratégia často obráti a prinúti ľudí pribrať.

Postupom času zdvíhanie závažia tiež zefektívni vaše svaly.

Prečo sa však zamerať na budovanie svalovej hmoty? Sims hovorí, že na začiatku si v skutočnosti nemusíte všimnúť výrazný úbytok hmotnosti. „Začnete si všimať zmenu vo svojom oblečení, začnete sa cítiť lepšie, začnete vyzerať lepšie,  ale váha sa nemusí zmeniť.

Tým sa mení zloženie vášho tela. Stratíte tuk a zároveň budujete svalovú hmotu. Svaly sú podľa Simsa neuveriteľne husté, pretože sú nabité množstvom rôznych prvkov, ktoré pomáhajú rozhýbať váš metabolizmus (v porovnaní s telesným tukom, ktorý je len… tuk.

Nemusíte sa báť, že po dvíhaní závažia budete vyzerať ako ženy v kulturistike, pretože ženy majú výrazne nižšiu hladinu rastového hormónu ako muži.

Ja osobne si myslím, že najlepší spôsob na chudnutie je striedanie kardia so silovým tréningom a samozrejme so zmenou životosprávy, pretože či už chcete schudnúť, alebo pribrať, 70% úspechu je zmena životosprávy.